Düğünler, her toplumda önemli bir yere sahiptir. Özellikle evlenecek çift için, düğün günü yeni bir hayata atılan önemli bir adımdır ve bu durumda heyecanı daha da arttırır. Söz, nişan, kına derken, düğün organizasyonu için en önemli adıma gelinir. Düğün yaklaştıkça gelin ve damat adayı ve aileleri büyük bir heyecan ve telaş içerisine girer. Bu heyecan ve telaş, düğünün mükemmel, eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için gereklidir.

Düğün günü, hayatınızın en güzel günü olmalıdır ve herhangi bir aksaklık yaşanmamalıdır. Hayallerinizdeki düğünü gerçekleştirmek isterseniz, organizasyon konusunda çok titiz davranmanız gerekir. Düğün organizasyonu, birçok detayı içeren bir iştir ve gelin ve damat adaylarının ömürlerinde bir kez yapacakları için önemlidir.

Deniz Garden Davet olarak, alternatif düğün mekanlarına ilgi giderek artıyor. Bu mekanlar arasında kır düğünleri, bahçe düğünleri, havuz başı düğünleri, otel düğünleri, orman düğünleri, köşk düğünleri, kasır düğünleri, saray düğünleri, tekne düğünleri gibi birçok seçenek yer alıyor. Ayrıca, yaz düğünleri, kış düğünleri, bahar düğünleri ve sonbahar düğünleri gibi mevsimsel konseptler de oldukça popüler hale geldi.

Deniz Garden Davet olarak, her türlü mekan düğününe ve konsept düğününe uygun hizmetler sunmaktayız. Unutulmaz anılar ve hayallerinizdeki düğün için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemekli – Yemeksiz Düğün Organizasyonu

Sevdiğiniz kişiyle dünya evine girmenin mutlu günü nihayet geldi! Planladığınız muhteşem organizasyonla birlikte çevrenizde sizi seven, özel gününüzde desteğini esirgemeyen ve hediyeleriyle destek olan birçok insan var. Bu özel anınızda, gelinliğiniz, konseptiniz ve misafirlerinize sunacağınız yemekler hakkında herkesin merakı var. Geleneksel düğün organizasyonları genellikle yemekli olarak yapıldığından, her yaş grubundan insanların damak zevklerini göz önünde bulundurarak unutulmaz bir menü oluşturmak en önemli gereksinimlerden biridir.

Yemekli düğün yaparken öncelikle davetlilerinizin kimler olacağını belirlemelisiniz. Katılımcıların yaş aralıkları da dikkate alınmalıdır. Günümüzde gençler ve orta yaşlı insanların damak zevkleri arasında belirgin bir fark vardır, bu nedenle yemek seçiminde daha dikkatli olmak gerekir. Ayrıca çok uluslu bir çevreniz varsa, yabancı dostlarınızın kültürlerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Sunulan yemeklerin herkesin damak tadına uygun olması önemlidir. Organizasyon sizin olduğu için, misafirlerinizi mutlu etmek tamamen size bağlıdır.

Yemekli düğün, özellikle İstanbul kültürüyle özdeşleşmiştir, ancak Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Düğün eğlencesinin uzun olması nedeniyle, misafirlerin açlıklarını gidermek de sizin sorumluluğunuzdadır. Herkesi memnun etmek için yemeklerde çeşitlilik yaratılmalıdır. Açık büfe uygulaması ile konsepte farklılık kazandırılabilir. Açık büfeler sayesinde, konuklar istedikleri yemeklerden istedikleri kadar alabilirler. Ancak mekan büyüklüğünün uygun olması önemlidir.

Organizasyon gününde, yemeklerin zamanında, taze ve sıcak servis edilmesi çok önemlidir. Deniz Garden Davet olarak, kendi mutfağımızda profesyonel üretim fırınları, soğuk hava depoları ve personelimizle sizin ve konuklarınızın memnuniyetini sağlamak için çalışıyoruz. Yemekli düğün yaparken, her ayrıntıya özen göstererek, misafirlerinize unutulmaz bir deneyim yaşatmanız mümkün olacaktır.